вИЛАБојана.jpg

Вила Бојана

Будва
Цена од

39

Вила „Бојана“ е со 3 вездички сместена во Будва. Изградена е во 2004 година и е реновирана во 2011 и 2016 година.

 

Во сезоната 2016, вилата доби четврта зграда и поголем базен.

 

Сместена е во центарот на Будва, во селото Голубовина, недалеку од автобуската станица.

 

Вилата е опкружена со зеленило. Редовното снабдување со вода се обезбедува со автономен систем за водоснабдување, така што гостите имаат вода без ограничувања.

 

Исто така постои и ресторан со голема тераса покриена со винова лоза, каде што можете да нарачате специјалитети ако сакате. Гостите, покрај вклучениот појадок во цената, можат да уживаат и во ручек и вечера. На располагање е национална и европска кујна со различни десерти.

 

Во хотелот Вила Бојана има: базен, подземен паркинг со 10 места, Wi-Fi - пристап до Интернет. Вилата има и соби со хидро-масажни кади (стан и студио).

Цени

Наем на апартман 01.04-10.06. и 21.09.-31.10. ---- 49 ЕУ

Наем на апартман 11.06.-30.06. и 01.09.-20.09. ---- 67 ЕУ

Наем на апартман 01.04-10.06. и 21.09.-31.10. ---- 49 ЕУ

Наем на апартман 01.07.-10.07. и 21.08.-31.08. ---- 79 ЕУ

Наем на апартман 11.06.-30.06. и 01.09.-20.09. ---- 67 ЕУ

Наем на апартман 11.07.-20.08. ---- 98 ЕУ

Наем на апартман 01.07.-10.07. и 21.08.-31.08. ---- 79 ЕУ

Наем на апартман 11.07.-20.08. ---- 98 ЕУ

* цените се по лице на ноќ, услуга за ноќевање со појадок (вклучена). Туристичката такса е 1 € на ден.

 

1/2соба – има 2 кревети, TWC,TV,фрижидер и клима

 

1/3студио – има 3 кревети (можност за помошен), ТВЦ, кујна,ТВ и клима.

 

1/4апартман – има две соби, 4 кревети (можност за помошен), ТВЦ,кујна,ТВ и клима.

 

1/1соба – има 1 кревет,ТВЦ,ТВ,фрижидер и клима

 • Користењето паркинг и базен е бесплатно. Задолжителна е резервација за паркирање.

 

 

ПОПУСТИ ЗА ДЕЦА:

- деца до 3 год- ГРАТИС (БЕЗ УСЛУГИ)

- деца од 3-12 години доколку користат дополнителен кревет во 1/3 студио или 1/4 апартмани со возрасни 30% попуст.

 

- бебешко креветче е бесплатно.

Трансфер

На барање

ВилаБојана2.jpg
ВилаБојана4.jpg
ВулаБојана1.jpg