Марко1.png

Вила Марко

Будва
Цена од

143

Вила Марко – се наоѓа на 300м од словенската плажа, располага со 1/2, 1/3 и 1/4  стујија и е една од поновите вили во Будва со одлична локација. Секоја од собите има ТВ, клима (вклучена во цената), интернет и посебно купатило. Собите немаат кујна но може да ја користат заедничаката кујна која се наоѓа на првиот спрат. Собите се наоѓат на приземје, втор и трет спрат. Во секоја од собите има пешкири, сапун, шампон и фен за коса.

Вилата е од А категорија, односно 3*** според официјална класификација.

Цени

Термини

06.06.2021 – 13.06.2021 -------

13.06.2021 – 20.06.2021 -------

20.06.2021 – 27.06.2021 -------

27.06.2021 – 04.07.2021 -------

04.07.2021 – 11.07.2021 -------

11.07.2021 – 18.07.2021 -------

18.07.2021 – 25.07.2021 -------

25.07.2021 – 01.08.2021 -------

01.08.2021 – 08.08.2021 -------

08.08.2021 – 15.08.2021 -------

15.08.2021 – 22.08.2021 -------

22.08.2021 – 29.08.2021 -------

29.08.2021 – 05.09.2021 --------

05.09.2021 – 12.09.2021 --------

12.09.2021 – 19.09.2021 -------

19.09.2021 – 26.09.2021 --------

ЦЕНА ЗА 1/2 СТУДИО

 

 

145 EUR ------------------

 

170 EUR ------------------

210 EUR ------------------

 

250 EUR ------------------

 

299 EUR ------------------

 

365 EUR ------------------

 

365 EUR ------------------

 

365 EUR ------------------

 

365 EUR ------------------

 

365 EUR ------------------

 

365 EUR ------------------

 

281 EUR ------------------

216 EUR ------------------

173 EUR ------------------

157 EUR ------------------

143 EUR ------------------

ЦЕНА ЗА 1/3 И 1/4 СТУДИО

155 EUR

185 EUR

225 EUR

270 EUR

315 EUR

398 EUR

398 EUR

398 EUR

398 EUR

398 EUR

398 EUR

315 EUR

236 EUR

199 EUR

179 EUR

162 EUR

Што е вклучено во цената

 • Наем на соба за 7 ноќи

 • Користење на клима

 • Туристичка такса

Што не е вклучено во цената

 • Доплата за превоз 40 евра/ за деца (2-11.99  год.) 30 евра

 • Патничко осигурување

Индивидуални трошоци

Важно

 • 10% попуст за целосна уплата во готово до 20.03.2021/ Попустот не важи доколку плаќате на рати

 • Поаѓање од Скопје од Хотел Вип еден ден пред наведените датуми во табелата во 23:00 ч.

 • Цените се дадени за наем на соба за 7 ноќевања/8 дена

 • Цена за превоз за возрасен 40 евра, за деца (2-11.99  год.) 30 евра

 • Користењето на собите започнува првиот ден од 14:00 часот, а се напуштаат последниот ден до 10:00 часот (багажот се остава во просторија, предвидена за куфери)

 • Цените се дадени за наем на соба во евра, плаќањето е во денари (1 еур = 62 мкд.)

 • Во собите можат да престојуваат онолку лица колку што платиле за престојот во собата

 • За време на престојот гостите се грижат самите за хигиената, а ги добиваат собите чисти

 • Секоја собите има пешкири, сапун, шампон и фен за коса.

 • Сите настанати штети за време на престојот се на товар на патникот

 • Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда.

 • За време на патувањето во автобус задолжително е носење на заштитна маска